Достапни линкови

Каиро: Деветмина Руси сеуште исчезнати по бомбашкиот напад во Таба


Рускиот конзул во Египет изјави дека 9-мина руси сеуште се водат како изчезнати по бомбашкиот напад во четвртокот во египетското одморалиште Таба. Во терористичкиот напад, зад кој според Израел, стои Ал Каида, загинаа 33 лица, а 20 тела сеуште не се идентификувани.
XS
SM
MD
LG