Достапни линкови

Њујорк: Почина актерот Кристофер Рив


Актерот Кристофер Рив, познат по улогите во филмовите Супермен, почина на 52 години во неговиот дом во Њујорк. Кристофер Рив во 1995 година, по падот од коњ, беше парализиран, но со својот оптимизам, беше пример за многу луѓе во светот со слични проблеми.
XS
SM
MD
LG