Достапни линкови

Ирак: Ненајавена посета на Доналд Рамсфелд на воздухопловната база АСАД


Американскиот секретар за Одбрана Доналд Рамсфелд денеска допатува во ненајавена посета на воздухопловната база АСАД во западниот дел на Ирак, во близина на ирачко-сириската граница. Утре Рамсфелд ќе престојува во официјална посета на Македонија, каде ќе разговара со неговиот македонски колега Владо Бучковски и државниот врв.
XS
SM
MD
LG