Достапни линкови

Газа: Најмалку седум Палестинци загинале во офанзивата на израелските сили


Најмалку 7 палестинцви загинале во појасот Газа во офанзивата на израелските сили чија цел е како што велат да ги спречат палестинските милитанти да гаѓаат со ракети врз израелски територии, пренесуваат агенциите. Во оваа досега најголема израелска офанзива започната пред две недели животот го загубија околу 100 палестинци меѓу кои 40 цивили.
XS
SM
MD
LG