Достапни линкови

Газа: Убиени четири вооружени Палестинци


Израелските сили денеска убиле 4 вооружени палестинци во Газа. Палестински лекари изјавија дека двајца палестинци се убиени во Бејт Ханун а двајца палестински полицајци во Кан Јунис. Над 90 палестинци , од кои повеќето цивили се убиени во 10 дневната офанзива на израелската армија во појасот Газа.
XS
SM
MD
LG