Достапни линкови

Пекинг: Официјална посета на францускиот претседател Ширак


Францускиот претседател Жак Ширак кој се наоѓа во офицјална посета на Кина денеска треба да се сретне со неговиот кинески колега Ху Џинтао. Францускиот претседател Ширак на Азиско Европскиот Самитот одржав вчера во Виетнам го повтори својот став за укинување на ембаргото за оружје од ЕУ за Кина.
XS
SM
MD
LG