Достапни линкови

Фалуџа: Воздушни напади на американските сили


Американски авиони и во изминатата ноќ бомбардирале цели во ирачкиот град Фалуџа. Според болнички извори, во нападите загинале 11 лица. Американските сили соопштија дека прецизниот напад бил насочен против приврзаници на милитантот Абу Мусаб Ал Заркави.
XS
SM
MD
LG