Достапни линкови

Париз: Ширак предупредува на американската културна доминација


Францускиот претседател Жак Ширак денеска предупреди од, како што рече, катастрофата по светската различност, доколку остане непредизвикана американската културна доминација. Во говорот во Ханој, каде што утре почнува евроазискиот самит, Ширак како пример за тоа ја наведе холивудската филмска индустрија.
XS
SM
MD
LG