Достапни линкови

Исламабад: Четириесетина загинати во експлозија на автомобил бомба


Четириесетина луѓе загинале, а стотина други биле ранети во денешните експлозии на две бомби на собирот на мулиманските сунити во градот Мултан, во центарлен Пакистан. Полицијата оцени дека станува збор за верски напад.
XS
SM
MD
LG