Достапни линкови

Њујорк: Нов светски рекорд на цената на нафтата


Цената на нафтата денеска достигна нов светски рекорд. На азиските пазари таа се продава за над пеесет и два долара за барел. Аналитичарите сметаат дека за тоа придионесоа нестабилноста во Ирак и во Нигерија, како и бавното закрепување на производството на нафта во Мексиканскиот залив што беше зафатен од урагонот Иван.
XS
SM
MD
LG