Достапни линкови

Москва: Ал Каида активна на Северен Кавказ


Директорот на руската служба за безбедност Николај Петрушев изјави дека терористичката мрежа Ал Каида била активна во Северен Кавказ. Тој прецизира дека многумина од чеченските сепаратистички лидери имале врски со Ал Каида и оти руските специјални сили ќе ги зголемат напорите за справување со терористите во тој регион.
XS
SM
MD
LG