Достапни линкови

Багдад: Бомбардирани позиции на бунтовниците во Фалуџа


Американски авиони во текот на изминатата ноќ бомбардирале позиции на ирачките бунтовници во Фалуџа. Засега нема извешати за евентуални жртви, јавуваат агенциите за нападот до кој дојде откако премиерот Ијад Алави најави дека неговата влада е решена да ја стабилизира ситуцијата во Фалуџа и Рамади пред изборите закажани за јануари идната година.
XS
SM
MD
LG