Достапни линкови

Белград: Посета на Солана и Патен


Евро-комесарите Хавиер Солана и Крис Патен денеска ќе престојуваат во посета на Белград. Како што е најавено, главни теми се интеграцијата на Србија и Црна Гора во Европската Унија, соработката со Хашкиот трибунал, како и учеството на србите на престојните паралментарни избори на Косово.
XS
SM
MD
LG