Достапни линкови

Берлин: Германија бара што побрзо решавање на статусот на Косово


Германскиот министер за одбрана Петер Штрук побара што поскоро решавање на статусот на Косово, пренесуваат германските медиуми. Штрук за време на вчерашната посета на Косово оцени дека една од причините за мартовските нереди е таа што статусот на Косово виси во воздух.
XS
SM
MD
LG