Достапни линкови

Грозни: Алханов ја презеде претседателската функција


Алу Алханов денеска ја превзеде претседателската функција во Чеченија. Тој на 29-ти август победи на претседателските избори во Чеченија кои беа критикувани дека се манипулирани од властите во Москва. Поради инаугурацијата на Алханов, денеска во Грозни се засилени мерките за безбедност.
XS
SM
MD
LG