Достапни линкови

Вашингтон: Дебата на потпретседателските кандидати


Американскиот потпретседател Дик Чејни и сенаторот Џон Едвардс, кој е кандидат за потпретседател, вечер ќе имаат предизборно телевизиско соочување. Дебатата ќе биде фокусирана врз американски безбедносни прашања и војната во Ирак.
XS
SM
MD
LG