Достапни линкови

Сеул: Засилени безбедносни мерки


Во Јужна Кореја е зголемена безбедноста поради заканите на Ал Каеда до земјите кои ја подржуваат коалицијата во Ирак. Сеул даде наредба за заштита на амбасадите, на бродовите и јужно корејските бизнис капацитети во светот.
XS
SM
MD
LG