Достапни линкови

Багдад: Киднапирани две Индонезијки


Ирачки милитанти кидапираа две индонезијки, соопштувајќи дека ќе ги ослободат доколку Индонезија го ослободи Абу Бакар Башир свештеник осомничен за поврзаност со терористички групи. Индонезиските власти соопштија дека имаат докази оти Башир ја водел Џама Исламија група поврзана со Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG