Достапни линкови

Њу Делхи: Седумнаесет загинати во бомбашки напади


Во серија симултани бомбашки напади во индискита држава Нагаланд загинале најмалку 17, а биле ранети 50 лица. Според извештајите, сатанува збор за напади на помали сепаратистички групи кои бараат независност или поголема автономија од централната власт во Њу Делхи.
XS
SM
MD
LG