Достапни линкови

Газа: Убиени четворица вооружени Палестинци


Израелската војска денеска уби 4 вооружени палестинци кои влегле во јужен Израел од Појасот Газа. Според армијата, тие се подготвувале да преземат напади врз израелските градови во областа.
XS
SM
MD
LG