Достапни линкови

Багдад: Продолжува офанзивата во Самара


Американските и ирачките сили ја продолжуваат офанзивата против милитантите во Самара. Во ноќешните судири загинале најмалку 5, а биле ранети 20 лица. Офанзивата е прв чекор за враќање на контролата врз подрачја во Самара, Фалуџа, Рамади и Багдад.
XS
SM
MD
LG