Достапни линкови

Стразбур: Средба Ширак - Шредер


Францускиот претседател Жак Ширак и германскиот канцелар Герхард Шредер на денешната средба во Стразбур како главна тема ги имаат обидите на Турција да стане членка на Европската Унија. Како што е најавено, в среда Европската комисија треба да го презентира извештајот за напредокот на Турција во постигнувањето на критериумите за започнување на преговорите за влегување во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG