Достапни линкови

Газа: Најмалку двајца Палестинци загинаа во Џабалија


Најмалку двајца палестиници загинале при денешниот израелски артилериски напад врз бегалскиот камп Џабалија во Појасот Газа. Акцијата, како што наведуваат израелски извори, била одговор на палестинскиот напад кога во почетокот на неделава загинале две изралски дечиња.
XS
SM
MD
LG