Достапни линкови

Газа: Загинаа двајца Израелци


Двајца израелци загинаа во заседа на пат меѓу две еврејски населби во Газа. Ова е втор инцидент денеска, а во претходниот загина еден израелски војник, а двајца беа ранети откако палестинци отвориле оган врз набљудувачки пункт во севрена Газа. Агенциите јавија дека израелски хеликоптери стрелале врз цели во Газа, акција што следи по палестинскиот напад во кој во израелскиот град Сидерот загинаа 2 деца, а 12 лица беа повредени.
XS
SM
MD
LG