Достапни линкови

Киев: Министрите за внатрешни работи од ЗНД за борбата против тероризмот


Министрите за внатрешни работи од земјите на Заедницата на независни држави денеска во Киев ќе расправаат за борбата против тероризмот. Целта е да бидат договорени заеднички мерки против тероризмот во тие бивши советски републики.
XS
SM
MD
LG