Достапни линкови

Хавана: Куба и Русија ги осудија сите форми на тероризам


Рускиот шеф на дипломатијата Сергеј Лавров и неговиот кубански колега Фелипе Перез Роке, по разговорите во Хавана, ги осудија сите форми на тероризам, без оглед на тоа од каде доаѓаат и без оглед на мотивите. Таквата изјава доаѓа откако Лавров на Генералното собрание на Обединетите Нации повика на глобално ширење на борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG