Достапни линкови

Јемен: Смртни казни за двајца припадници на Ал Каида


Јеменскиот суд им изрече смртна казна на двајца припадници на Ал Каида од Јемен, а на уште четворица други затвор од 5 до 10 години, поради бомбашкиот напад врз американскиот воен брод Кол во пристаништето Аден пред 4 години, кога загинаа 17-мина морнари. Едниот од осудените на смрт, Ал Нашири, се наоѓа во затвор во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG