Достапни линкови

Багдад: Убиени двајца британски војници


Во Ирак денеска биле убиени двајца британски војници. Агенциите јавуваат дека тоа се случило при нападот на бунтовниците врз еден британски воен конвој.
XS
SM
MD
LG