Достапни линкови

Њујорк: Рекордна цена на нафтата


На берзата во Њујорк синоќа барелот нафта достигна нова рекордна цена, нешто над пеесет долари. Според експертите, ова е резултат од страхувањата дека би можело да дојде до нарушување на снабдувањето со нафта поради тензиите во Нигерија и на Блискиот Исток, но и поради се поголемата побаравачку на нафата во светот.
XS
SM
MD
LG