Достапни линкови

К. Митровица: Нападната српска куќа


Непознати напаѓачи синоќа фрлиле четири бомби и отвориле рафален оган врз една српска куќа на излезот од Косовска Митровица. Во нападот немало повредени, но била причинета огромна материјална штета. Припадници на УНМИК извршиле увид и се во потрага по напаѓачите.
XS
SM
MD
LG