Достапни линкови

Приштина: Солана на разговори за децентрализацијата на Косово


Еврокомесарот за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана денеска во Приштина ќе разговара со претставници на УНМИК за потребата за посериозен пристап кон децентрализацијата на Косово, јавуваат агенциите. Солана вчера изјави дека би претставувало грешка доколку косовските срби на излезат на парламентарните избори закажани за дваесет и третти идниот месец.
XS
SM
MD
LG