Достапни линкови

Хавана: Лавров во посета на Куба


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ја започнува тридневната официјална посета на Куба. Во Хавана е соопштено дека неговата посета е во знакот на продлабочување на традиционалните пријателски односи меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG