Достапни линкови

Пакистан: Убиен најбараниот терорист Амџад Фароки


Пакистанскиот минситер за информации Шеик Рашид изјави дека силите за безбедност го убиле набараниот терорист во таа земја Амџад Фароки, осомничен за убиството на американскиот новинар Даниел Перл и за минатогодишниот несупечен атентат врз претседателот Первез Мушараф. По Фароки беше распишана награда од над триста илјади долари.
XS
SM
MD
LG