Достапни линкови

Вашингтон: Пауел оценува дека се заострува американско-ирачкиот конфликт


Американскиот државен секретар Колин Пауел изјави дека влошуваат борбите меѓу американските сили и ирачките бунтовници. Според него, милитантите сакаат да го попречат одржувањето на изборите, планирани за јануари идната година. ,,Станува збор за таканаречениот сунитски триаголник и за некои делови на Багдад. Она што е јасно е дека ирачните сакаат да гласаат и ние треба да им го овозможиме тоа,, рече американскиот секретар Колин Пауел.
XS
SM
MD
LG