Достапни линкови

Газа: Израелски напад врз работилница за оружје


Во напад на израелските хеликоптери во палестинскиот бегалски камп Хани Јунис во јужниот дел на појасот Газа, повредени се две лица – јавија агенциите. Израелските сили изутрината презеле операции против центарот на Хамас за произведување оружје. Во оваа работилница се произведувале минофрлачки проектили, се вели во соопштението на израелската војска.
XS
SM
MD
LG