Достапни линкови

Багдад: Еден загинат во експлозија во центарот на Багдад


Најмалку едно лице загинало а повеќе се ранети во денешната експлозија на проектил во една прометна улица во центарот на Багдад – јавија агенциите повикувајќи се на очевидци. Ракетата го погодила квартот Карада, трговска област во центарот на главниот ирачки град. Ирачките бунтовници често гаѓаат со минофрлачки ракети во центарот на Багдад. Пред три дена во сличен напад загинаа три лица, а 14 беа ранети.
XS
SM
MD
LG