Достапни линкови

Бахами: Ураганот Џин ќе ја погоди и Флорида


Ураганот Џин се движи кон северниот дел на Бахамите и веројатно ќе ја погоди и Флорида, што ќе биде четврти ураган кој беснее во таа американска држава за само два месеца. Штетите се проценуваат на десетици милијарди долари.
XS
SM
MD
LG