Достапни линкови

Москва: Посета на кинескиот премиер Џибао


Кинескиот премиер Вен Џибао, кој е во посета на Москва, изјави дека Кина ќе ја подржи апликацијата на Русија за членство во Светската трговска организација. Русија е единствената поголема економска сила, која не е членка на Светската трговска организација.
XS
SM
MD
LG