Достапни линкови

Багдад: Шестмина ирачани загинаа


6-мина ирачани загинале кога непознат напаѓач отворил оган врз група луѓе во Багдад, кои се пријавувале за ирачката Национална Гарда. На истото место во средата, во самоубиствен напад, беа убиени 6-мина регрути. Во меѓувреме, во Фалуџа, во американските воздушни напади против бунтовниците, според болнички извори, загинале 11 луѓе.
XS
SM
MD
LG