Достапни линкови

Газа: Напади на израелските сили


Израелските сили со хеликоптери денеска уништиле околу 35 објекти на палестинци во бегалски камп во Газа, откако претходно од таму била истрелана граната од која загинал еден еврејски доселеник. При израелскиот напад загинал еден палестинец, а петмина биле повредени.
XS
SM
MD
LG