Достапни линкови

Хаити: Немири од очај


Мировниците на Обединетите Нации го одржуваат редот и ги обезбедуваат конвоите со храна на Хаити каде што по големите уништувања од ураганот избувнаа немири меѓу очајните преживеани лица во градот Гонаивес. Околу 1100 лица загинаа, а околу 1200 се водат како исчезнати.
XS
SM
MD
LG