Достапни линкови

Њујорк: Црвенковски се обраќа пред ОН


Македонија, Ирак, Иран, Азербејџан и Казахстан се меѓу земјите кои денеска ке имаат обраќање на 59 генерално заседание на Обединетите Нации во Њу Јорк. Македонскиот претседател Бранко Црвенковски ,кој ја предводи државната делегација, синоќа присуствуваше и на оворањето на Македонскиот културен центар во Њу Јорк.
XS
SM
MD
LG