Достапни линкови

Брисел: Турција го повторува барањето за влез во ЕУ


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска во Брисел уште еднаш ќе ја повтори заложбата на неговата земја за влез во Европската Унија. Европската Унија на 6-ти наредниот месец треба да го објави извештајот за тоа дали Турција е подготвена за започнување на преговорите за членство.
XS
SM
MD
LG