Достапни линкови

Багдад: Убиени двете Италијанки?


Една милитантна група денеска преку интернет објави дека ги убила двете италијанки кои беа киднапирани во Ирак. Автентичноста на информацијата, во која се вели дека заложничките се убиени бидејки Италија не ги повлекува трупите од Ирак, сеуште не е потврдена.
XS
SM
MD
LG