Достапни линкови

Скопје: Земјотрес од три степени според Европската скала


Земјотрес со интензитет од три степени според Европската скала денеска во девет часот и четириесет и три минути беше почувствуван во Скопје. Според Сеизмолошката опсерваторија, епицентарот на земјотресот се наоѓал на пеестина километри северно од Скопје.
XS
SM
MD
LG