Достапни линкови

Приштина: Почнува предизборната кампања за парламентарните избори


Денеска на Косово почнува предизборната кампања за парламентарните избори, закажани за дваесет и третти идниот месец. Шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен оцени дека новиот парламент и новата влада треба да го водат Косово во правец на спроведување на стандардите кои отвораат пат за разговори за решавање на идниот косовски статус.
XS
SM
MD
LG