Достапни линкови

Багдад: Најмалку шестмина загинати во експлозија на автомобил бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад, како што јавуваат агенциите, загинале најмалку шестмина лица, а пеесетина други биле повредени. Во меѓувреме, американски авиони и тенкови извршиле напад врз бунтовнички позиции во приградската багдадска населба Садр. Во нападот, според болнички извори, загинале десет луѓе.
XS
SM
MD
LG