Достапни линкови

Хаити: Околу 600 загинати во поплавите како последица од тропската бура Џејн


Околу 600 лица загинаа во големите поплави во северен Хаити за време на тропската бура Џејн која го опустоши градот Гонаивес. Од оваа тропска бура во Доминиканската република загинаа најмалку 7 лица, 9 на Бахамите и две лица во Пуерто Рико.
XS
SM
MD
LG