Достапни линкови

Хаити: Најмалку 50 загинати во тропска бура


Најмалку пеесет луѓе загинале, а сто и пеесет се водат за исчезнати во тропската луња наречена Жан која го зафати островот Хиспањола меѓу Хаити и Доминиканската Република. Хаитските власти соопштија дека повеќе од осумдесет насто од градот Гонав бил под вода, поради што се страхува дека бројот на жртвите би можело да биде многу поголем.
XS
SM
MD
LG