Достапни линкови

Индонезија: Први директни претседателски избори


Денеска во Индонезија беа одржани првите директни претседателски избори. Според првичните резултати, води поранешниот министер за безбедност Сусило Јудхојоно, пред актуелната претседателка Магавати Сукарнопутри. Во двесте и дваесет милионска Индонезија, право на глас имаат околу сто и пеесет милиони луѓе.
XS
SM
MD
LG